بنام خدا

درختان اکالیپتوس بخاطر رشد سریع خود به عنوان چوب تجاری مورد توجه کشاورزان قرارگرفته و به همراه صنوبر بخش اعظمی از زمینهای کشاورزی را به خود اختصاص داده اند.

درختان اکالیپتوس در سالیان گذشته در کندرو ورودی شهر کاشته شده اند که این عمل بدون کارشناسی انجام شده است و درختان با رشد سریع خود به ارتفاعی رسیده اند که خاک مکان مورد نظر توان تحمل وزن این درختان را نداشته و درختان به سمت خیابان متمایل شده اند که در هنگام بارندگی هر لحظه احتمال سقوط این درختان وجود دارد که می تواند خسارات جبران ناپذیری را ببار آورد(مانند یکی از شهرهای همجوار که سقوط درخت جان عزیزی را گرفت)

در طوفان مرداد ماه سال 87 چندین اصله از همین درختان به داخل جاده سقوط کرده که خوشبختانه خسارت جانی در بر نداشت.سربرداری این درختان از ارتفاع 5 متری باعث برطرف شدن خطرات احتمالی ناشی از سقوط درخت شده و با فرارسیدن بهار درختانی سرسبز و یکدست خواهیم داشت.کسانیکه امروز به این کار اصولی ایراد می گیرند در صورت سقوط یکی از این درختان بر روی وسیله نقلیه یا خدای نکرده عابرین بلافاصله نوک پیکان خود را به سمت شهرداری نشانه خواهند گرفت و با کارشناسی های خود شهرداری را بخاطر عدم سربرداری و رفع خطر به زیر سوال می برند.

عزیزانی که دوربین بدست می گیرند بهتر است قبل از پخش تصاویر سربرداری از درختان زاویه دوربین خود را به سمت درختان کج شده تغییر دهند تا بینندگان محترم با دیدن تصاویر درباره عمل منطقی شهرداری در خصوص سربرداری درختان اکالیپتوس قضاوت کنند و بخاطر پیشگیری از خطری که می تواند جان انسان بیگناهی را بگیرد به شهرداری خرده نگیرند.

اگر شهرداری دنبال تجارت و درامدزایی؟!؟!؟بود همه درختان را از ته قطع می کرد نه از فاصله 5 متری و این اقدام فقط برای رفع خطر صورت گرفته است.

روابط عمومی شهرداری نکا

 

 


نظرات رسیده
بهمن كلبادي پور اطربي
كسي منكر زحمات كادر شهرداري نكا نيست اما كاشت درخت نارنج چه خسارتي به دنبال داره كه از كاشتنش (قرص) كردنش استقبال نميكنيين . درختيكه ضمن مقاوم بودن به سرما و گرما تمام طول سال سبز و خرمه نه خطر هوايي داره براي سيمهاي برق نه خطر زميني براي تخريب اسفالت و پياده روها . عطر دل انگيز بهار نارنج هم جاي خود
کاربر محترم، لطفاً نظرات خود را وارد نمائید.
نام :
ایمیل :  
آدرس سایت :
متن :
کد امنیتی :